Kablolu Alarm Sistemleri

 Kablolu alarm sistemleri, ev ve işyerleri için oldukça geniş kapsamlı işetmeler için hırsızlık, soygun, yangın, gasp ve haneye erişme gibi durumlarda mekanların güvenliğinin sağlanması için geliştirilmiş olan sistemlere verilen isimdir.

 Kablolu alarm sistemleri, birçok teknoloji gelişimi gibi seneler geliştikçe özellikle fiyatı ve dağıtımı konusunda daha ulaşımı kolay bir şekilde yaşama giriş yapmıştır. Alam sistem, çoğu kişinin yaşayabileceği fakat beklenmedik bir anda hayatı daha kolay ve güvenli bir hale getirmek amacıyla tasarlanmıştır.

 Kablolu Alarm Sistemi Nedir?

 Kablolu alarm sistemleri, farklı güvenlik firmaları tarafından mekan kullanıcıların güvenlik ihtiyacını ücretsiz keşfetme gibi hizmet türü ile tespit edip sunduğu birçok farklı olay karşısında korumayı hedef alan, caydırıcı ve önleyici özellikleri bulunduran bir cihazdır.

 Birçok farklı eklentiler ile beraber alarm sistemleri olabilir. Bunun haricinde ihtiyaca uygun şekilde daha kapsamlı bir şekilde de tasarlanabilir.

 Kablolu alarm sistemleri genel olarak;

l Yangın ve doğal afet

l Hırsızlık

l Acil Sağlık

l Gaz kaçağı

gibi mekanlarda temel tehdit ve kaza unsurlarından korunma amaçlı tasarlanır. Bunların her biri için farklı özelliklerdeki alarmlar tercih edilebilir ya da güvenlik şirketlerinin beraber sundukları çzöümler ile aparman ya da işyerlerindeki geniş alanlarda güvenlik sağlanabilir. Güvenlik şirketleri, bu kablolu alarm sistemleri ile alarm izleme merkezleri, panik butonu veya kamera kaydı gibi ek hizmetler de sunar. Bu sebepten ötürü alarm sistemleri alarak taktırmak, güvenlik şirketleri aracılığı ile sağlanıp tam güvenli bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

 Kablolu Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

 Kablolu alarm sistemleri, farklı güvenlik firmalari ile beraber kullanıcıların güvenlik ihtiyacını keşfederek çeşitli hizmetler ile sunan ve birçok durum karşısında güvenlik hizmetli verebilen, koruyucu ve caydırıcı özelliklere sahip cihazların genel adıdır.

 Bu kablolu alarm sistemleri, özelliklere göre farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Her durum karşısında özel olarak alarm sistemleri bulunur ve bu farklı durumları algılayarak farklı sensörler çalışır. Fakat çalışma prensibinin temeline baktığımıza aynıdır. Bunlara göre öncelik olarak yangın, gaz kaçağı, hırsızlık gibi durumlar algılanır. Sensörler sinyal göndererek alarma gönüşür ve ardından alarm izleme merkezine sinyal gönderilir, sinyal çalar ve sorunun çözümüne en kısa sürede kavuşulur.

 Hırsızlık Alarm Sistemleri

 Hareket sensörleri, mantetik kontaklar, cam kırılma dedektörleri ve para tuzağı gibi birçok sensörleri içinde barındıran hırsızlık alarm sistemleri, sinyal göndererek alarm zilini çalıştırır ve sirenler çalışmaya başlar. Bu direnler ile beraber caydırıcı özellikler sağlanır. Bunun haricinde abonelikler ile beraber aboneliğiniz bulunursa, alarm izleme merkezine siyal gönderilip ilgili birimler de evinize gönderilebilir.

 Yangın Alarm Sistemleri

 Yangın alarm sistemlerinde ise duman dedektörleri bulunan alarm sistemleri tercih edilebilir ya da şifreleme panelleri ile yer alan yangın butonları kullanılabilir. Dedektörler ısı ve duman algılayıp, alarm sistem merkezlerini harekete geçirir ve er alan adrese itfaiye iletilir. Böylece alarm sesi ile beraber durumdan haber olabilirsiniz.

 Gaz Kaçağı Alarm Sistemi

 Gaz kaçağı gibi durumlarda herhangi gözle görülen bir durum yaşanmaz. Hatta çoğu zaman gaz kaçağında koku bile alınmayabilir. Bu durumlarda gaz kaçağı alarm sistemi ile hemen farkedilip alarm sinyali ile evinize ya da işyerinize gerekli olan birimler gönderilir ve böylece gaz kaçağı olduğunu öğrenirsiniz.

 Sizde mekanınız ya da bir projeniz için en uygun alarm sistemini arıyorsanız, sizin için en profesyonel olarak tasarlamakta ve uygulamaktayız. Alarm sistemi her yerden alınabilir fakat Mavi alarm güvenlik sistemleri olarak mekanınıza en uygun ve en ekonomik alarm seçimi ile beraber uzman çözümler üretmekteyiz.

 Güvenlik sektöründe deneyim ve tecrübelerimize dayanarak EYS ELEKTRONİK olarak sizlere en iyi çözümleri sunmaktayız. Güvenlik risklerinin farklı bir hal almasına karşı paralel bir şekilde gelişim gösteren yeni güvenlik teknolojileri, müşterilerin her riski için tedbir almasını sağlar. Bu kapsamda sizlere EYS ELEKTRONİK olarak kablolu ve kablosuz entegre güvenlik sistemleri çözümleri de sunmaktayız.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir