Türksat Hangi Yönde Türksat 4A Güncelleme Nasıl Yapılır

Türksat hangi yönde Türksat 4A Uydu Frekansları Ayarlama Güncelleme. Türksat çanak anten yönü, Türksat 4a yön bilgileri ve frekans bilgileri.

TÜRKSAT Hangi Yönde TÜRKSAT 4A Uydu Frekansları Ayarlama Güncelleme. TÜRKSAT çanak anten yönü, TÜRKSAT 4a yön bilgileri, TÜRKSAT uydu yönü 42E doğu yönündedir. Türkiye’nin tamamından sorunsuz izlenebilmektedir.

Diğer ülkeler ve kapsama alanları, TÜRKSAT uydu bilgileri için https://www.turksat.com.tr/tr/uydu/uydu-kapsama-alanlari linkine tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

Türkiye ve Avrupa’dan TÜRKSAT 4a otomatik arama frekansı (12380 V SR:27500 FEC:3/4) Türkiye ve Orta Asya’dan TURKSAT PAKET (12423 H SR:30000 FEC:3/4) yayınların parametreleri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama (Network Search) açık seçilmelidir. Bu değerler girilerek arama yapıldığında TÜRKSAT 4a frekansları uydu alıcınıza yüklenmiş olur.

Otomatik arama yerine, sadece eksik kanalı taratmak isterseniz yada Türksat yeni gelen kanalları  https://www.turksat.com.tr/UyduFrekans/list.php adresinden hem kanal isimlerini hem de kanalların frekans değerlerini görebilir eksik olan kanallarınızı manuel olarak yükleyebilirsiniz.  Eksik kanal taraması yani tek kanal taraması yapacağınız zaman, şebeke arama (Network Search) kapalı konumda olmasına dikkat edin.

Bütün işlemleri yapmanıza rağman uydu frekans kanal eksik, yeni frekans eksik kanal sorunu devam ediyor ise çanak anten ayarlarınızda problem olma ihtimali çok yüksek bu konu ile alakalı yazımızı okuyarak uydu kanal sinyal zayıf bazı kanallarda sinyal yok hatası çözümü kendiniz çözüm üretebilir sonuç alamamanız halinde teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Bizimle İletişim Kurup Telefon Etmek İçin Tıklayınız : 0533 024 82 16

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir